Bizi Arayın: 0533 161 84 78
Sakal ve Bıyık Ekimi

sakal-ekim

Sakal ve bıyık eksikliği bireydeki hormon seviyesinin azlığından kaynaklanan bir sorundur. Yetişkin insanlarda seyrek çıkan sakal ve bıyıklar görsel açıdan ciddi bir problemdir. Sadece hormonlardan dolayı sıkıntılar olmamaktadır. Örnek verecek olursak bir kaza sonucu köklerinizin zarar görmesinden dolayı sakal ya da bıyıklarınız seyrekleşebilir.

Hem ülkemizde olsun hem dünya çapında en çok tercih edilen yöntem fue yöntemidir. Fue yöntemi ile vücudunuzun bir başka bölgesinden alınan kıl dokuları istenilen bir bölgeye taşıma işlemidir. Kısa sürede gerçekleştirilen operasyon ile bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Sakal ve bıyık ekimi operasyonuna başlamadan önce lokal anestezi yapılır. Bu sayede operasyon esnasında hiçbir acı çekmezsiniz. Lokal anestezi uygulanmasının vücudunuza hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Uzmanlar tarafından ne kadar kök alınacağı hesaplanır ve işlem yapılmadan önce size anlatılmalıdır. Sakal tümüyle mi yoksa belli bir bölgede sıklık işlemi mi gerçekleştirileceğine karar verilir. Ortalama olarak 1000 ile 3000 arasında kök ekimi ile işlem gerçekleştirilir.

Bıyık ekimi ise dudaklarınızın üstünde çıkmayan yerlere vücudunuzdaki diğer bir bölgeden kıl kökü taşınmasıyla gerçekleştirilir.

Fue yöntemi, tam olarak 0.6 ile 0.7 mm’lik çaplardaki aletler yardımıyla kıl köklerinizin alınmasıyla başlar. Sonrasında iğneler yardımıyla sakal ve bıyık bölgenize eklenmesi ile gerçekleştirilir. Bu operasyonun süresi ise genellikle iki ile üç saat sürmektedir.

Operasyon sonrasında hem kıl kökü aldığınız yer olsun hem kıl kökünü eklediğiniz yerde hiçbir iz kalmaz. Ufak bir kızarıklık oluşabilmektedir. Ama bu kanın pıhtılaşmasından dolayı olur. Kısa süre içinde düzelir. Sakal ve bıyık ekiminden iki veya iki buçuk ay sonra sakallarınız ufak ufak çıkmaya başlar. Bir yılı bulmadan istenilen görünüme ulaşılmış olunur. Çıkan sakallarınız asla dökülerek eski haline gelmez. Tamamen doğal olarak sonuçlanan bu operasyon sonucunda bir ay sonra sakal traşı olabilirsiniz.