Bizi Arayın: 0533 161 84 78
Saç Düzeltme Operasyonları

sac-duzeltme

Saç ekimi operasyonlarından başarısız sonuç alanlar veya fut adında uygulanan saç ekme yönteminin hatalı uygulanması sonucu ortaya çıkan sıkıntıların düzeltilme operasyonlarıdır. Bundan dolayı alanında uzman olmayan hekimlere tedavi olmak, ucuz olsun diye adı sanı duyulmamış yerlerde saç ektirme işlemleri yaptırılmasından dolayı saç düzeltme operasyonlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Saç düzeltme operasyonları dikkat gerektiren bir husustur. Önceden iyi bir planlama yapılarak operasyona geçilmelidir. Çünkü hatalı uygulamalar sonucunda saç dokusu zarar görmüştür. Tekrar yapılacak bir hata saç derisini öldürmektir.

Saç düzeltme operasyonları saç ektirme operasyonlarına göre daha hassasiyet gerektiren bir uygulamadır.

Saç düzeltme operasyon şekil yöntemleri;

Şerit veya yara için: Saç derinizde yara varsa ve bu bölgede saç düzeltme operasyonu gerçekleştirilecekse konsültasyon yapılması gerekir. Bu operasyonda yaranın şekli ve yerine göre zorluk derecesi değişmektedir.

Kamuflaj: Yanlış uygulanmış saç ektirme operasyonları sonucu uygulanmaktadır. İnternette oldukça ünlü bir tabir olan çim adam gibi saç yapısı olmuş olanlar için uygulanmaktadır. Yanlış yapılmış olan saç öbeklerinin düzeltimi gerçekleştirilir.

Yenilenen teknolojik aletler ile saç düzeltme operasyonları başarıyla sonuçlanmaya başlamıştır. Yapılmış olan hatalardan kurtulmak için günümüz teknolojisi ve tıbbi bilgi yeterli düzeye gelmiştir. Hem ameliyat olarak hem de ameliyatsız şekilde de saç düzeltme operasyonları yapılmaktadır. Burada en önemli unsur bu alanda uzman bir ekibe  tedavi olmaktan geçer. Yoksa daha kötü sonuçlar altında kalabilirsiniz. Saç derinizin gücünü sıfıra bile indirebilirsiniz. Geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurmamak için yer  seçimi konusunda hassas davranılması gerekir. Saç düzeltme operasyonları uzun sürmektedir. Bundan dolayı birkaç seans olmaktadır. Saçınızın durumuna göre de değişiklik göstermektedir. Saç düzeltme operasyonlarında da günümüzde en çok kullanılan yöntem olan fue yöntemi tercih edilmektedir.

Saç düzeltme operasyonları oldukça güç bir işlemdir.  Kıl kökünün alındığı yerde hücre çokluğu yoktur. Düzeltme operasyonlarında temel amaç estetik olarak mükemmel bir görünümü sağlayabilmektedir. Saç düzeltme operasyonu yaptırmamak için saç ektirme yerlerini daha iyi araştırma yapmak gerekmektedir.