Bizi Arayın: 0533 161 84 78
PRP & Saç Mezoterapisi

prp2

Saçlardaki yıpranmalardan dolayı saç diplerine bir takım  uygulamalar yapılır. Bunlardan biri de Prp ve saç mezoterapisidir.

PRP, kendi kanınızdaki materyalleri kullanarak deri dokunuzun onarılması işlemine  denmektedir. Uygulanma süresi oldukça kısa olan bu tedavi yöntemi saç kaybını önlemek için en etkili tıbbi müdahalelerden biridir. Bu yöntemin amacı saç kaybının önüne geçebilmektir. Bu sayede hem saçlarınızı hem de saç köklerinizi güçlendirmektir. Bu yöntemde kendi kanınızın kullanılmasının nedeni ise herhangi bir alerjik tepki vermemeniz içindir. Başka birinin kanı uygulanırsa bulaşıcı bir hastalık kapma riski doğar. Bundan dolayı kendi kanınızın uygulanması en mantıklı tercihtir. Uygulanan bölgedeki doku zamanla gelişerek daha kuvvetli saçlar çıkmasını sağlar.

Prp uygulamasına başlarken hastadan 10 ile 20 ml arasında bir kan alınır. Alınan bu kandan kırmızı hücrelerin arındırılması gerçekleştirir. Bu saçsız bölgeye enjekte edilir. Bölgedeki doku gelişir ve saçlar daha güçlü ve uzun çıkmaya başlar.

Saç mezoterapisi ise saç köklerinizin güçlenmesi için ve uzun olması için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemin diğer ilaç tedavilerinden daha sağlıklı ve kullanışlı olmasının nedeni ise küçük dozlarda ilaç verilerek bölgesel olarak uygulanmasıdır. Saç derinizin altında bulunan kılcal damarlara hızlı bir şekilde ulaşan ilacın etkisiyle tedavi hemen cevap vermektedir. Bu yöntemin en önemli yönü ise hiçbir yan etkisi olmamasıdır.

Saç mezoterapisi hastanın sorununa göre ortalama olarak dört ile on seans arasında gerçekleştirilmektedir. Bu seanslar saç derinizin hasar oranına göre değişiklik göstermektedir. Bu yöntem sayesinde saçın bulunduğu deride daha fazla ve daha hızlı bir kan akışı sağlanmış olur. Kan akışının hızlanması hücrelerin gelişimi olumlu olarak etkiler.

İnce uçlu iğneler uygulandığından operasyon esnasında acı hissetmezsiniz. Operasyonun bitiminden sonra buz koyularak hasta rahatlatılır.

Her ne kadar farklı nedenler için uygulansa da saç mezoterapisinin uygulanmasının asıl nedeni saç dökülmesinin önüne geçmektir. Saç mezoterapisi,  strese bağlı olan saç dökülmesi,  gebelik sonrası saç köklerindeki güçsüzlük veya kalıtsal sebeplerden dolayı saç dökülmesi şikayeti olanlar için uygun bir yöntemdir.