Bizi Arayın: 0533 161 84 78
Kaş Ekimi

eyebrow

Kaş eksikliği görsellik bakımından ciddi bir sorundur. Doğuştan veya sonradan kaşlarda sıkıntı yaşanabilmektedir. Unutulmamalıdır ki insanlarla etkileşimde en önemli bölge gözlerimiz ve kaşlarımızdır. Kaş eksikliği karşınızdaki insanlarında dikkatini dağıtabilmektedir.

Özellikle bayanların büyük sorun yaşadığı bir durumdur. İstedikleri kadar makyaj yapılsa bile kaş eksiliğinin önüne geçilememektedir. Bundan dolayı kaş ekimi operasyonları gerçekleştirilmektedir. Çoğunlukla kaş ekiminde fue yöntemi tercih edilmektedir. Bu yöntem sayesinde daha olumlu sonuçlar alınmaktadır.

0.6-0.7 mm’lik çaptaki aletlerle vücudun başka bir yerinden alınan kıl dokuları, iğneler yardımıyla cildi kesmeden kaşlarınızın olduğu yere ekim gerçekleştirilir. Bu sayede kökleriniz zarar görmez. Böylece sağlıklı bir yolla kaş ekimini gerçekleştirmiş olursunuz. Operasyon sonrasında  hiçbir iz kalmaması fue yöntemi uygulandığı takdirde sağlanır.

Kaş ekiminde ekilen kaşların açısı çok önemlidir. Bu açılar 25-30 derecelerde olmalıdır. Eğer daha geniş açılarda kaş ekimi gerçekleştirilirse kaşlarınız dik olur. Bundan dolayı rahatsız verici kaşlar ortaya çıkmış olur. Bu işlemleri gerçekleştiren kişilerin  konusunda uzman kişiler olması, uygulamanın başarılı olmasında önemli rol oynamaktadır.

Kaş ekimi, kaşınızdaki yara ve dikiş izlerinden zarar gören kaşlarınız için de uygulanmaktadır.  Operasyondan sonra bu izlerin yok olduğunu göreceksiniz. Operasyon esnasında hiçbir ağrı ve acı hissetmemektesiniz. Bunun sebebi ise operasyon öncesi lokal anestezi uygulanmasıdır. Operasyon sonrasında ilk hafta kaşlarınızı kısaltmanız gerekmektedir. İlk haftadan sonra istediğiniz kaşlara ulaşmış olursunuz.

Kaşlarınızı kalınlaştırmak ve şeklini değiştirmek içinde aynı yöntem uygulanmaktadır. Günümüzde birçok insanın kaş ekiminin tercih etmesindeki sebepte budur.

Operasyon sonrasında kaş ekimi yapılan bölgelerde morluk veya kızarıklık oluşmaz. Üç veya dört saatlik bir süre ile gerçekleştirilir. Üç gün sonra ilk pansuman işlemi yapılır ve bir hafta sonra istenilen kaşlara ulaşılır. Operasyondan bir veya iki ay sonra kaşlarınızı almaya başlayabilirsiniz.