Bizi Arayın: 0533 161 84 78
Ameliyatsız Bölgesel İncelme – Soğuk Lipoliz

coolthech-coolshaping-turkce

Yapılan araştırmalara göre toplumun büyük bir kesimi günün büyük bir kısmını uyuyarak ve oturarak geçiriyor. Bunun geri dönüşü ise birçok sağlık probleminin yanında bir de istenmeyen kilolar, daha doğrusu istenmeyen yağlar şeklinde oluyor. Buna bir de dengesiz ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının sebep oldukları eklenince, bu rahatsız edici yağ dokuları birçok kişi için baş edilemez bir kabus halini alıyor.

Özellikle bel ve basen bölgelerinde toplanan yağ dokularının yok edilebilmesi için beslenme düzeninin ve hareketsiz yaşam tarzının tamamen değişmesi gerekiyor. Ancak yıllar yılı belli bir rutinde çalışan vücut mekanizması için bu yağların yakılması zorlu bir süreci beraberinde getirebiliyor. Alınan sonuçlar ilk başlarda memnun edici olsa da genellikle son kalan yağlar, ne kadar kilo verilmiş olsa da oldukça inatçı bir biçimde kalıcı olabiliyor. Bunun için elbette alınabilecek önlemler var ancak bunun profesyonel bir spor ve beslenme programı ile desteklenmesi gerekiyor. Tabi bu şartları herkesin sağlaması maalesef mümkün olamayabiliyor. Son çare ise genellikle liposuction oluyor(du). Ancak artık bu sorunu liposuction gibi zorlu bir uygulama yerine bunu son derece basit ve etkili bir uygulama olan soğuk lipoliz ile aşmak mümkün hale geldi.

Soğuk Lipoliz (Dondurarak Zayıflama) Nedir?
Halk arasında dondurarak zayıflama olarak bilinse de aslında soğuk lipoliz bir zayıflama yöntemi değil, bölgesel incelme uygulamasıdır. Uygulama ile belli bir bölgedeki yağ dokusunun %40’lara varan oranda yok edilmesi ve 5 ile 13 santimetreye varan incelme mümkün olmaktadır.

Uygulamada yağ dokusunun istenmediği bölgeye deri üzerinden özel cihazlarla bir ısıtma işlemi uygulanır. Bu ısıtma işleminin ardından bağ dokusu zayıflayan yağ hücreleri şok bir uygulama ile dondurulur ve yapılarının tamamen parçalanması sağlanır. Bozulan yağ dokuları ise tamamen doğal bir süreçle zaman içerisinde vücuttan atılır ve bölgesel olarak incelme ve yağlardan kurtulma imkanı sağlar.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Güvenli midir?
Uygulama Dünya’nın en büyük ve köklü üniversitelerinden birisi olan Harvard Üniversite’sinde yapılan çalışmalar sayesinde geliştirilmiştir ve FDA onaylıdır.

Soğuk Lipoliz Yapılırken ya da Sonrasında Ne Gibi Sıkıntılar Çekerim?
Uygulama bir bölge için yarım saat ile bir saat aralığında sürmektedir. Uygulama esnasında liposuctionda olduğu gibi ne bıçak kesiğine, ne ilaca ne de anesteziye gerek yoktur. Uygulamanın hemen ertesi gün günlük hayata dönmek mümkündür.

Kaç Seans Uygulama Yapılması Gerekir?
Büyük çoğunlukla tek bir seansta istenen incelme sağlanacaktır. Uzmanlar da onay verdiği takdirde ikinci seans yapılabilmektedir.

Soğuk Lipolizin Etkisini Ne Zaman Görebilirim?
Uygulama tamamen doğal bir biçimde yağ dokularının vücuttan atılmasını sağlar. Uygulamanın hemen sonrasında yağ dokuları atılmaya başlar. Ancak etkileri görmek için 4-6 hafta kadar beklemek gerekecektir. Tam anlamıyla sonuç almak içinse 3 ay kadar süre geçmelidir.

Soğuk Lipoliz Sonrası Deformasyon ve Çökmeler Oluşur mu?
Yağ dokusu liposuction uygulamasında olduğu gibi bir anda vücuttan çekilip alınmaz. Bu sayede vücudun ve cildin kendin yenilemesi için gereken süre kazanılmış olur; hiçbir deformasyon ve çökme oluşmaz.

Soğuk Lipolizin Yan Etkisi Nedir?
Uygulama esnasında ve sonrasında çok az ölçüde uyuşma ve kızarıklık olabilir. Bir gün içerisinde hiçbir sorun kalmayacaktır.

Aynı Anda Kaç Seans Yapılabilir?
Bir bölgeye sadece tek seans uygulanabilir. Aynı bölgeye tekrar uygulama yapmak için birkaç ay beklenmesi gerekecektir. Bu sürenin ne kadar olacağına kişinin durumuna ve uygulama yapılan bölgeye göre uzman kişiler karar verecektir.

Soğuk Lipoliz Benim için Uygun mu?
Soğuk lipoliz, hamilelik gibi ufak birkaç istisna haricinde hemen hemen herkes için uygundur. Daha detaylı bilgi almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.